Papierowa wiklina i nie tylko, czyli co kręci werandę
Kategorie: Wszystkie | Cuda z szyszek | Papierowa wiklina
RSS
sobota, 27 listopada 2010
szyszkowe bombki

tak dla rozluźnienia palców od lecionek wytworzyłam bombki-szyszki. niby nic takiego, a jak cieszy :) inspiracja: szyszki które były prezentem dla drugiej mamuśki Krysi od przesympatycznego pana z Kanady...

szyszki razem

szyszka3

szyszka2

szyszka1

czwartek, 25 listopada 2010
dzwonek z szyszek

kolejną wariacją na temat szyszek i ich możliwości użytkowych jest dzwonek. tak jak w internecie królują przepiękne choinki z szyszek, tak u mnie prym wiedzie właśnie dzwonek. jest duży (ma ok. 25 cm wysokości i 15 średnicy), więc na choinkę się nie nadaje, ale można go powiesić na końcach karniszy czy przy kinkietach. Na pomysł robienia tych dzwoneczków wpadła moja mama w zeszłym roku, ale do tej pory jest świątecznym hitem wśród rodziny i znajomych (choć wydaje mi się że bałwanek go przebije :)

dzwonek z szyszek

dzwonek z szyszek 2dzwonek z szyszek 3

środa, 24 listopada 2010
Drzewko, kula z szyszek

Dziś pochwalę się drzewkiem z szyszek, suszu i pestek, czyli z tego co natura pozwala nam zachować na dłużej. ta jest wykonana przez moją mamę. Drzewko jest zrobione z szyszek z modrzewia, pestek bo brzozkwiniach i nektarynkach, kolorowego suszu ze sklepu, patyka, kuli z gąbki do kwiatów i doniczki. Trzeba sie trochę namęczyć, ale efekt wspaniały.

drzewko z szyszek

..::Księga Gości::..